Hizmetlerimiz

Anasayfa » Hizmetlerimiz

Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliği; dişlerin duruşunun, renginin, biçiminin, görünüşünün yanı sıra diş eti, çene kemiği, dil, dudak, yanaklar, çene, yüz ve kafa ile olan ilişkilerinin insan psikolojisindeki yeri ile ilgilenir. Gülüş tasarımıysa estetik diş hekimliğinin en önemli parçalarından biridir. Bu yöntemle kişinin isteğine, yüz hatlarına, ağız ve çene yapısına uygun bir ağız ve diş görünümü yaratmak hedeflenir ve böylece kişiye özel ve o kişinin aynada görmekten memnun olacağı bir gülüş tasarlanır.

Diş Beyazlatma

Sigara, kahve kullanımı sebebiyle renk değiştirmiş ya da genetik faktörler dolayısıyla istenen beyazlıkta olmayan dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemle dişlerinizin hem estetik hem parlak hem de sağlıklı görünmesi sağlanır.

İmplant Tedavisi

Çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların işlev ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Bu yapay dişler vidalar yardımıyla diş köklerine yerleştirilir ve böylece hem estetik bakımdan hem de işlev bakımından kaybedilmiş dişler, lokal anestezi ile ağrısız bir cerrahi işlem uygulanarak geri kazanılır. Bu yöntemin en iyi yanı, diğer dişlere hiçbir zarar vermeden gerçekleştirilebilmesidir.

Ortodonti

Ortodonti, diş hekimliğinin bir alt dalıdır. Dişlerin estetik ve anatomik düzeni, çapraşık dişlerin düzeltilmesi, diş, çene ve yüzdeki uyumsuzlukların giderilmesi gibi konularla ilgilenir. Diş teli kullanımı, implant tedavisi gibi tedavilerin gerekliliğini ortodontistler kişilerin ağız ve diş yapılarını inceleyerek tespit eder ve buna göre bu tedavileri uygulayarak kişinin sağlıklı bir ağza ve dişlere sahip olmasını sağlarlar.

Diş Eti ve Hastalıkları

Dişlerin çevre dokularıyla ilgilenen periodontoloji alt dalı; diş eti hassasiyeti, diş eti iltihabı (gingivitis), diş eti kanaması gibi diş eti sorunlarının giderilmesini amaçlayan tedavileri kapsamaktadır. Diş eti sorunları, ilgilenilmezse diş kayıplarına varan ağır sonuçlar doğurabildiğinden bu sorunların mümkün olan en kısa sürede tedavi edilmeleri genel ağız ve diş sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Kanal Tedavisi

Çeşitli nedenlerle enfekte olmuş ve çürümüş dişlerin onarılarak uygun tedavi yöntemleriyle kurtarılması işlemine kanal tedavisi denilmektedir. Kanal tedavisi, dişin sert tabakasının altında yer alan kök kanalındaki zarar görmüş yumuşak dokuların ve diş sinirlerinin alındıktan sonra kök kanalının doldurulması esasına dayanır. Hasar görmüş sinirlerin çürümüş dişten uzaklaştırılması dişin sağlığını tehlikeye atmamasının yanında hastanın diş ağrısı çekmesinin önüne geçer. Tedavi ertelendiği takdirde çürümüş dişteki sinirlerin enfeksiyon kapması sonucunda diş apseleri oluşabilir.

Protez Diş

Çeşitli sağlık sorunları veya çevresel faktörler sebebiyle kaybedilen dişlerin hem işlev hem görünüm olarak geri kazandırılması amacıyla kişiye özel tasarlanan yapay dişlere protez diş denilmektedir. Kaybedilen yaşam kalitesinin artırılması, genel estetik görünümünün yeniden yakalanması ve bozulan konuşmanın düzeltilmesi gibi pek çok olumlu etkileri olan protez dişlerin hastanın ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanması hastanın genel konforunu artırmaktadır.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, diş ve çene bölgesindeki yumuşak ve sert dokularla ilgili hastalık ve şekil bozuklukları gibi sorunların önlenmesi ve tedavi edilmesini amaçlayan ağız, diş ve çene cerrahisi hastanın kaybettiği estetik görünüm ve hayat kalitesinin yeniden artırılmasını amaçlar. Hastanın ihtiyaçlarına göre en uygun tedavi yöntemi seçilir ve yapılması öngörülen cerrahi işlemler lokal veya tam anestezi altında yapılır.

Çocuk Diş Hekimliği

Pedodonti olarak da bilinen çocuk diş hekimliği, çocuk olarak kabul edilen yaş grubunun genel ağız ve diş sağlığını korumaya ve karşılaşılan sağlık sorunlarını önleyip tedavi etmeye yönelik tüm yöntemleri kapsamaktadır. Bu yaş grubunda sıkça görülen parmak emme ve tırnak yeme gibi ağız sağlığını etkileyen kötü alışkanlardan, süt dişlerinin tedavi edilmesine kadar birçok konuda özel uzmanlık gerektiren pedodonti hekimlerinin iyi seçilmesi çocukların ilerleyen yıllardaki ağız ve diş sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Estetik Dolgu

Estetik diş dolgusu, gülüş tasarımı tedavilerinin bir parçasıdır. Medikal ihtiyaç nedeniyle yapılan dolgular gibi kompozit bir malzeme yardımıyla kişinin diş rengine uygun renkte dolgu yapılan estetik dolgu, kişinin estetik olarak daha güzel görünen ama aynı zamanda doğal dişlerinden ayırt edilemeyecek şekilde bir gülüşe sahip olmasını amaçlar. Uzun ömürlü olan bu dolgular, dişlerinizin rutin bakımlarını düzenli bir şekilde yapmanız hâlinde sorun teşkil etmez. Bu işlem lokal anestezi ile yapıldığı için kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Son derece risksiz ve güvenli bu dolgularla kaza, genetik ya da hastalık nedeniyle kaybettiğiniz diş dokularınızı geri kazanmanız ve yepyeni bir gülüşe kavuşmanız oldukça kolay olacaktır.

Lamine Kaplama

Gülüş tasarımı tedavilerinden biri olan lamine diş kaplaması, kişinin dişlerinin renginin, şeklinin, aralarındaki mesafenin ideal olmaması durumunda estetik ya da medikal kaygılara bağlı olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemle çürük, kırık, çapraşık dişler düzeltilerek kişinin yepyeni bir gülüşe sahip olması hedeflenir. Bu işlem sırasında lokal anestezi uygulanır ve hastanın dişlerinin durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle üç seansta lamine kaplama işlemi tamamlanmış olur. Hastalar bu işlem sırasında ve sonrasında çoğunlukla bir acı ya da ağrı hissetmezler. Lamine kaplamalar uzun ömürlü ve sağlamdır ve altındaki dişlere zarar vermez. Bakımları normal dişlerinizle aynıdır, ek bir bakıma ihtiyaç duymaz; ışığı geçirdikleri için de oldukça doğal ve estetik bir görünüm sağlar.

Masseter Botoksu

Diş gıcırdatması, çene bölgesinde ağrı ve gerginlik, baş ağrısı gibi sorunlar yaşıyorsanız masseter botoksu size uygun bir çözüm olabilir. Çene bölgesindeki ilgili kaslara botoks uygulanması sayesinde bölgedeki kasların etkinliği azaltılır. Bu sayede çene ağrısının önüne geçilmesinin yanı sıra daha yuvarlak ve dengeli bir yüz görünümü elde edilir.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplamaları beyaz renkli olmaları ve diğer kaplama türlerine göre daha estetik bir görünüm sağlamaları sebebiyle günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Zirkonyum diş kaplamaları ışığı daha iyi geçirmesi sayesinde mat bir görünüm oluşturmayacağından hastaya daha sağlıklı, şeffaf ve doğal bir görünüm kazandırır. Metal destekli diğer kaplamalara göre daha hafif olan zirkonyum olası diş eti problemlerini de en aza indirir. Üstelik daha sağlam olmasının yanı sıra diş eti hassasiyetine de neden olmaz.